دانستنی‌ها

تنظیم ساعت مچی

ساعت مچی را به چه صورتی تنظیم کنیم؟

وابسته به آن که چه نوع ساعت مچی دارید، تنظیم ساعت مچی شما می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال روش ست کردن ساعت مچی دیجیتال نسبت به ساعت مچی جهان نما کاملا متفاوت است، در این مقاله از سری مقالات فروشگاه آنلاین ساعت مچی شیکا قصد داریم در رابطه با نحوه تنظیم ساعت مچی اطلاعاتی به شما ارائه دهیم، با ما همراه باشید.

نکات مختلفی برای تنظیم کردن ساعت مچی وجود دارد که در ادامه این مقاله به نکات تنظیم ساعت مچی پرداخته‌ایم مواردی از قبیل باز کردن ساعت مچی قبیل از تنظیم، عدم فشار زیاد در هنگان تنظیم کردن ساعت و … باعث خواهد شد که مشکلی در زمان تنظیم ساعت مچی به وجود نیاید. ساعت‌های دیجیتال امروزی در بسته بندی‌ های مختلفی ارائه می‌شوند. زیبایی طراحی بسته بندی این ساعت‌ها می‌تواند چشم هر بیننده‌ای را به خود مجذوب کند.

ساعت‌های مچی وابسته به آن که از چه تکنولوژی در ساخت آن‌ها استفاده شده است روش متفاوتی برای تنظیم کردن دارند، به عنوان مثال در ساعت‌های مچی عقربه‌ای تنها با پیچاندن یک عقربه تنظیم کننده خواهیم توانست به راحتی نحوه تنظیم ساعت مچی را پیدا کنیم، اما در ساعت‌های هوشمند روش تنظیم ساعت مچی بسیار متفاوت است.

ساعت‌های هوشمند با دارا بودن سیستم عامل راحتی بیشتری در تنظیم کردن دارند، کافی است به منوی تنظیمات ساعت مراجعه کنید و در این قسمت به بررسی تنظیم تاریخ و ساعت مچی بپردازید. ناگفته نماند وابسته به آن که نوع ساعت مچی چیست و همچنین این ساعت مچی از چه تکنولوژی و سیستم عاملی پیشتیبانی می‌کند روش تنظیم کردن متفاوت خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد شما می‌توانید از طریق مقالات معرفی شده در انتهای این مقاله نحوه تنظیم ساعت هوشمند خود را مشاهده کنید.

راهنمای تنظیم ساعت مچی

همان طور که گفته شد وابسته به آن که نوع ساعت مچی شما چیست روش تنظیم آن می‌تواند متفاوت باشد. عموما ساعت‌های کلاسیک روش تنظیم ساده‌ای دارند و شما با چرخاندن یک اهر می‌توانید ساعت شما و دقیقه شما را به راحتی تنظیم کنید و با وارد آوردن فشاری کوچک به این اهرم در جهت داخل می‌توانید عقربه ثانیه شمار را نیز تنظیم کنید (البته تنها در برخی از ساعت‌های مچی این امکان فراهم است).

مشاهده شده است که برخی از ساعت‌های مچی عقربه‌ای به دلیل آن که از موتور مناسبی برخودار نیستند گاهی اوقات چند ساعتی را عقب می‌زنند! به همین دلیل عدم آشنایی درست و حسابی با تنظیم ساعت مچی می‌تواند مشکل ساز شود. در ادامه در رابطه با تنظیم ساعت مچی‌های مختلف از قبیل تنظیم ساعت مچی دیجیتال، آنالوگ، لمسی، ال ای دی، 3 موتوره و غیره اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

قبل از توضیح در رابطه با انواع هر نوع ساعت مچی نیاز است که نکات تنظیم ساعت مچی که در حالت کلی نیاز است رعایت شود را بدانید، پس با وب سایت شیکا همراه باشید.

نکات کلی در رابطه با تنظیم ساعت مچی

 1. ساعت مچی را از دست خود خارج کنید.
 2. پیچ تنظیم را به آرامی به بیرون بکشید. (در نوع دیجیتال دکمه تنظیم را به آرامی فشار دهید)
 3. در ساعت‌های تاریخ‌دار پیچ تنظیم به صورت دو مرحله‌ای به بیرون هدایت می‌شود، اولین بیرون آمدگی برای تنظیم ساعت و دومین بیرون آمدگی برای تنظیم تاریخ ساعت مچی خواهد بود.
 4. برای تنظیم ساعت‌ مچی‌های اتوماتیک نیاز است که چند بار قبل از تنظیم آن را تکان دهید تا ساعت شارژ شود.

 در ادامه این مقاله به بررسی روش تنظیم انواع ساعت مچی خواهیم پرداخت.

تنظیم انواع ساعت مچی‌های موجود در بازار

تنظیم ساعت مچی آنالوگ

ساعت‌های آنالوگ یکی از رایج‌ترین نوع ساعت‌های مچی در حال حاضر هستند این نوع از ساعت‌های مچی نحوه تنظیم بسیار راحتی دارند، عموما در حالت کلی ساعت‌های مچی آنالوگ یا همان ساعت‌های مچی کلاسیک را می‌توان به دو دسته ساعت‌های مچی اتوماتیک و الکترونیکی دسته بندی کرد. در هر دو نوع از این ساعت‌ها نحوه تنظیم ساعت مچی به وسیله یک عقربه انجام می‌شود.

وابسته به آن که ساعت‌ مچی کلاسیک شما از چند عقربه برای نمایش ساعت استفاده می‌کند شما باید نحوه تنظیم مورد نظر را انجام دهید. اولین کار بیرون کشیدن اهرم تنظیم ساعت مچی است. با یک بار بیرون کشیدن چرخدنده روی تنظیم ساعت مچی قرار می‌گیرد.  با تاباندن اهرم تنظیم ساعت به سمت بالا (راست) عقربه‌های ساعت رو به افزایش خواهند رفت و با چرخش عکس، عقربه‌های ساعت مچی آنالوگ کم خواهند شد.

همان طور که در ویدیو زیر قابل مشاهده است شما به راحتی می‌توانید روش تنظیم ساعت مچی آنالوگ را مشاهده کنید و نیاز به هیچ عمل خاصی نخواهد بود.

توجه داشته باشید که در برخی از ساعت‌های مچی کلاسیک تاریخ شمار نیز وجود دارد که نحوه تنظیم تاریخ ساعت مچی آنالوگ به همان سادگی ساعت مچی است. کافی است اهرم تنظیم ساعت را یک بار بیشتر به بیرون بکشید، با این کار چرخ دندده مورد نظر روی تنظیم تاریخ ساعت مچی قرار می‌گیرد و با تاباندن این اهرم خواهید توانست تاریخ را به درستی تنظیم کنید.

برای مشاهده انواع تنظیم ساعت مچی آنالوگ می‌توانید مقاله تنظیم ساعت مچی آنالوگ را مشاهده کنید، در این مقاله به صورت کامل در رابطه با تنظیم انواع ساعت مچی کلاسیک صحبت کرده‌ایم.

تنظیم ساعت مچی بدون عقربه

تنظیم ساعت مچی هوشمند

ساعت‌های مچی هوشمند برعکس ساعت‌های آنالوگ دارای پیچیدگی‌های بیشتری هستند، در این نوع از ساعت‌های مچی وابسته به آن نوع سیستم عامل، نوع ساعت و همچنین نسخه سیستم عامل چه باشد، روش تنظیم ساعت مچی هوشمند منتفاوت خواهد بود. اما در حالت کلی روش تنظیم ساعت مچی هوشمند به این صورت است که شما با پیدا کردن گزینه تنظیمات در سیستم عامل ساعت مچی هوشمند خود و رفتن به قسمت تنظیمات ساعت و تاریخ خواهید توانست به راحتی و دقیقا همانند تنظیم کردن تاریخ و ساعت گوشی، ساعت و تاریخ گوشی خود را تنظیم کنید.

در ادامه مقاله تنظیم ساعت مچی هوشمند به صورت ویدیویی به تنظیم انواع ساعت‌های مچی هوشمند پرداخته‌ایم.

فیلم تنظیم اسمارت واچ

در این فیلم شما به خوبی می‌توانید نحوه تنظیم اسمارت واچ را مشاهده کنید. اگر می‌توانید از تنظیمات گوشی خود سر دربیاورید انجام تنظیمات ساعت مچی هوشمند هیچ کاری برای شما نخواهد داشت.

تنظیم ساعت مچی لمسی

نوع دیگری از ساعت‌های مچی موجود در بازار که با استقبال بسیار زیادی رو به شده است، ساعت‌های مچی لمسی است. این ساعت‌های مچی را می‌توان گونه‌ای از ساعت‌های هوشمند در نظر گرفت. این نوع از محصولات عموما تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند، اولین موردی که باید برای تنظیم ساعت مچی لمسی مد نظر داشته باشید، سیستم عامل ساعت لمسی است.

 نسخه سیستم عامل و مواردی از این قبیل باعث خواهد شد که روش تنظیم ساعت مچی لمسی متفاوت باشد. رفتن به گزینه تنظیمات ساعت مچی و پیدا کردن گزینه تنظیمات تاریخ و ساعت، مسیری است که باید برای نحوه تنظیم ساعت مچی لمسی طی کنید.

فیلم طریقه تنظیم ساعت مچی لمسی

در ویدیو آموزش تنظیم ساعت لمسی ساده به خوبی می‌توانید نحوه تنظیم ساعت لمسی را ببینید. پس از مشاهده آموزش تنظیم ساعت مچی لمسی خواهید توانست هر مدل ساعت مچی لمسی را تنظیم کنید.

تنظیم ساعت لمسی ساده

در مقاله تنظیم ساعت مچی لمسی، به صورت کامل به بررسی دقیق نکات تنظیم ساعت مچی لمسی پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم برای تنظیم ساعت مچی لمسی خود حتما این مقاله را مطالعه کنید.

13 دیدگاه در “تنظیم ساعت مچی

 1. مجتبی گفت:

  اینقدر ساعت مچی ها پیچیده شدن حالا بابد نحوه تنظیمشونم یاد بگیریم😁✌️مرسی

  1. مدیر گفت:

   بله، ساعت های لمسی و به خصوص ساعت های هوشمند تنظیمات زیادی دارن و نیاز هست که با تمام این تنظیمات آشنا باشین تا به راحتی بتونین با ساعت کار کنین.

 2. Hsn گفت:

  میشه مطلب کامل تری از تنظیم ساعت لمسی بذارید؟ خوب میشه اگر یک مقاله آموزشی برای قسمت‌های مختلف این ساعت ها هم داشته باشید. من یک ساعت هوشمند دارم اما هنوز تنظیم کردن و کار باهاشو بلد نیستم البته ساعت لمسی من سیمکارت هم میخوره، رجیستر شده هستند؟ و اگر اره چ کاربردی داره سیمکارت برای ساعت؟ میتونم ساعت لمسیم رو طوری تنظیم کنم که پیام َهارو روش دریافت کنم؟ ممنون میشم اگر در رابطه با نحوه کار با ساعت هوشمند راهنماییم کنید مدل ساعتم MW01

  1. مدیر گفت:

   سلام حسن جان، به زودی یه آموزش کامل از تنظیم ساعت مچی مودیو mw01 تهیه میکنیم و توی سایت بارگزاری می‌کنیم، معمولا ساعت های مچی هوشمند قابلیت سیم کارت فعال رو نداره مگر این که محصول اصل باشه.

 3. نسرین ح گفت:

  سلام ، ممنون واقعا من یک ساعت مچی لمسی خریدم خود فروشنده هم بلد نبود تنظیم کنه ، گفت توی اینترنت بزن میاد . لازم ممنون برای محتوای مفیدتون

  1. مدیر گفت:

   سلام، خواهشم میکنم امیدوارم مفید بوده باشه

 4. مقدم گفت:

  ممنون از فیلم
  بعد از تنظیم ،هربار که میخواهیم ساعت رو ببینیم با یک لمس تنظیمات بهم میخوره که

  1. مدیر گفت:

   خواهش میکنم،
   برای نماش دادن ساعت یک بار وسط صفحه رو لمس کینین موردی نیست و باید به درستی نشون بده، اگر این طور نیست احتمالا لمس ساعت لمسیتون موردی پیدا کرده، از دستتون نیفتاده یا ضربه ای به صفحه ساعت وارد نشده؟

 5. مسعود نصیری گفت:

  عالی بووووود تونستم به راحتی ساعت رو تنظیم کنم، دمتون گرم.

  1. مدیر گفت:

   خواهش میکنم،

 6. K گفت:

  سلام
  ببخشید ساعت من دیجیتالی هست و فقط یه دکمه داره که با فشار دادنش ساعت و تاریخ و ثانیه رو نشون میده و این دکمه به بیرون هم کشیده نمیشه به غیر از اون هیچ چیز دیگه ای نداره من چطور باید این ساعتو تنظیم کنم؟

 7. علیرضا گفت:

  باسلام خدمت شما
  یه ساعت به اسم Smart Watch User Manual
  دارم هوشمند هس دقیقا الان هرچی تو بخش تنظیمات زدم چیزی پیدا نکردم
  تنظیم ساعت بهم ریخته هس(ساعت وتاریخ) اگه بتونین راهنمایی کنین چجور درست کنم ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *